Co może znaczyć takie wysokie tętno?

Problem - zbyt wysokie tętno u 24-latki Witam. Mam 24 lata, mierzyłam wczoraj tętno, wynosiło 134 , dzisiaj zmierzyłam i wyniosło 132, czuję się normalnie, ale byłam przeziębiona, proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

prawidłowy puls powinien wynosić od 60 do 100 uderzeń serca na minutę. Prawidłowy wynik u osoby w Pani wieku powinien wynosić około 70. Jeżeli zostały zauważone skoki tętna do około 130 uderzeń na minutę, to powinno to być powodem do obserwacji i ewentualnego kontaktu z kardiologiem

Tachykardia, nazywana częstoskurczem serca, może powodować wiele schorzeń, należą do nich między innymi: wady serca, nadczynność tarczycy, hipoglikemia czy niewydolność układu krążenia.

Istnieją pewne domowe sposoby obniżenia tętna, należą do nich przede wszystkim dobrze dobrana dieta i sport. Według niektórych badań, tętno spoczynkowe u osób, które rozpoczęły treningi o charakterze tlenowym (np.: bieganie, ćwiczenia z wykorzystaniem orbitreka czy skakanki) spada o około 1 uderzenie na minutę w ciągu tygodnia ćwiczeń.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem poświęconemu Pani problemowi:

https://portal.abczdrowie.pl/tachykardia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.