Co oznacz opis RTG Ap?

Mam 53 lata, jestem kobietą. Od roku leczę się na nadciśnienie tętnicze. Po RTG otrzymałam taki opis: Przepona obustronne wyżej ustawiona. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Pola płucne zmian nie wykazują. Sylwetka serca w ułożeniu poprzecznym. Co to oznacza?

Redakcja abcZdrowie

Przytoczony przez Panią opis badania RTG klatki piersiowej nie wykazuje bardzo dużych nieprawidłowości, jak zmiany ogniskowe czy zapalne w płucach, albo płyn w jamach opłucnowych. Natomiast zmiany takie jak: wyżej ustawiona przepona czy sylwetka serca w ułożeniu poprzecznym, zwykle wiążą się z występowaniem otyłości.