Co oznacza ból piersi i wymioty?

Witam. Od jakiegoś czasu mam bóle piersi, dzisiaj doszły wymioty. Mam nieregularną miesiączkę, ale mam wrażenie że się spóźnia. Zaznaczam, że nie uprawiałam seksu z moim chłopakiem, jedynie leżeliśmy razem i całowaliśmy się, on czasem leżał na mnie. Wszystko oczywiście w ubraniu. Czy mogę być mimo wszystko w ciąży? Jakie mogą być inne przyczyny mojego złego samopoczucia?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli podejrzewa Pani ciążę należy wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki. Bóle piersi są częstym symptomem zbliżającej się miesiączki a wymioty mogą być spowodowane jakąś infekcją wirusową przewodu pokarmowego czy błędem dietetycznym. Aczkolwiek na podstawie takich informacji nie da się stwierdzić czy jest Pani w ciąży i należy wykonać test.