Co oznacza drobne ognisko hypodensyjne w wątrobie?

Witam byłam na TK jamy brzusznej bez kontrastu i wy wyniku wyszło: W prawym płacie wątroby podtorebkowo drobne ognisko hypodensyjne 6 mm-torbiel? w badaniu bez podania kontrestu ocena utrudniona. Czy to mogłoby być coś złego niż tylko torbiel i czy trzeba kontynuować dalszą diagnozę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Postępowanie zależy od całości obrazu klinicznego, ma Pani jakieś objawy? Czemu było wykonane tk? Przyjmuje Pani jakieś leki? Antykoncepcja? Sugeruję kontrolę u lekarza zlecającego badanie. Wydaje się że na razie wskazana będzie kontrola za jakiś czas 6-12 miesięcy.
Pozdrawiam