Co oznacza placenta posterior marginalis?
Jestem w 19 tyg. ciąży, następne usg mam w 32 tygodniu z powodu stwierdzonego placenta posterior marginalis. Czy powinnam bardziej na siebie uważać i więcej odpoczywać?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry!
Termin ten oznacza, iż łożysko znajduje się na tylnej ścianie macicy. Jest to prawidłowa sytuacja i nie powinna się Pani martwić.
Pozdrawiam!