Co oznacza świąd po hennie?

W czwartek robiłam henne brwi i rzęs kilka godzin później zaczęło mnie swedziec czy to możliwe że dostałam alergii? Dodam że henne brwi robię co miesiąc u tej samej kosmetyczki nigdy nie było takiego problemu. Henne rzęs robiłam pierwszy raz też u tej samej kosmetyczki. Mam przekrwione oczy cały czas mnie swedzą a rano mam posklejane rzęsy ropą

Warto w tej sytuacji przemywać oczy solą fizjologiczną kilka razy dziennie, być może trzeba bedzie udać się do lekarza po krople z antybiotykiem. A teraz jak najszybciej proszę przyjąć 1 tabl Allertec/ lub Zyrtec i 2 tabl wapna po 500mg,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel