Co oznacza ten wynik badania oczu?

Witam! Mam na imię Henryka. Od 10 lat choruję na nadciśnienie, mam 55 lat i oczywiście od 10 lat leczę się, czyli przyjmuję leki, ale mój problem to oczy. Od jakiegoś czasu bardzo mnie bolą, swędzą szczypią, łzawią. Będąc na badaniu, pani doktor stwierdziła, że widzi jakąś czarną plamkę na dnie, ale nie wie, co to jest lub nie chciała mi powiedzieć. Skierowała mnie na lepsze badanie do Krakowa do szpitala uniwerstyckiego przy ulicy Kopernika. To były wyniki, jakie mi wręczyła, nic z nich nie rozumniem, ale jak chyba każdy się boję: Surb. tu c h orioidea a siu. Czy może któryś z lekarzy mi powiedzieć, czy to jest coś groźnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy rozpoznaniu takiej niejasnej zmiany rzeczywiście jest do różnicowania kilka stanów chorobowych, w tym rzeczywiście również te groźne - jak procesy rozrostowe (u Pani dotyczy to naczyniówki - jednej z części oka). Ale bez dalszej diagnostyki nie można być pewnym żadnego rozponania, dlatego proponuję prędkie zgłoszenie się do wskazanego ośrodka, by tę sprawę ostatecznie wyjaśnić. Proszę być dobrej myśli!

Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam!