Co oznacza wynik badania komputerowego głowy?

Dzień dobry. Badanie TK mojej ciotki, lat 77 - "W istocie białej obu półkul obszary o nieco obniżonych gęstościach, najpewniej naczyniopochodne. Wokół rogów czołowych i potylicznych komór bocznych widoczne obszary hypodensyjne- cechy degeneracji istoty białej. Zmiany miażdżycowe naczyń tętniczych." Innych nieprawidłowości nie stwierdzono. Obecnie ciocia wyszła już ze szpitala lecz przestała chodzić i mówić. Lekarz nie postawił rozpoznania. Bardzo proszę o wskazanie drogi leczenia. Jak mogę jej pomóc?

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, dalsza diagnostyka, ocena stanu ogólnego, wyników badań, Ważna zdrowa dieta, bez cukrów, regularny sen, spokój... Zależy jakie inne schorzenia i objawy kliniczne ... Jakie wyniki badań? Do omówienia z Neurologiem leczącym, Pozdrawiam