Co oznacza wynik badania po usunięciu polipa szyjki macicy u 37-latki?

Witam. Mam 36 lat, nie rodziłam. W sierpniu ubiegłego roku miałam wycięty polip z szyjki macicy, badanie nie wykazało niebezpiecznych zmian. Był też wtedy na jajniku torbiel (gładkościenny). Po 8 miesiącach polip się odnowił, a w torbieli zrobiła sie jakaś zmiana. Zrobiłam badania markerów, wyniki: CA125: 147,8 IU/ml HE4: 27 pmol/l. ROMA dla pacjentki przed menopauzą: 2,2%. Jakieś rady/sugestie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się ze specjalista ginekologii onkologicznej. Pozdrawiam.