Co oznacza wynik PET-CT mężczyzny?

Witam badania PET- CT wkazaly na obecnosc u.mojego Taty wzmozonego metabolizmu FDG w guzku w plata gornego pluca lewego, w wezlach chlonnych nadobojczykowych, wnek i srodpiersia po obu stronach tchawicy oraz przestrzeni zaotrzewionej i kosciach. Prosze.o informacje jakie Panstwa zdaniem sa rokowania.. Tato ma 74/lata i jest bardzo slaby. Obecnie czeka go 3 operacja wstawienia stendu w przy tetnicy brzusznej. Bede wdzieczna za pomoc..

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli mają państwo postawione rozpoznanie raka płuca to takie uogólnienie procesu nowotworowego świadczy o poważnym rokowaniu, ale to powinien określić lekarz prowadzący ponieważ posiada on odpowiednią wiedzę o stanie klinicznym pacjenta oraz ma wgląd w pełną dokumentację.