Co oznacza wynik po zabiegu łyżeczkowania?

Dzień dobry....Mam 47 lat,przeszłam zabieg łyżeczkowanie,dzisiaj odebrałam wyniki,czy mogę prosić o interpretację?Płaty endometrium bez cech wydzielania z drobnym ogniskiem Hyperplasia simplex oraz strzępki endocervix.Część materiału może odpowiadać polipowi endometrialnemu.

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na niezłośliwy polip błony śluzowej macicy. Powinien być oceniony przez ginekologa. Pozdrawiam!