Co oznacza wynik TK głowy u 75-latki?

wbadaniu TK głowy zwrócono uwagę na całkowitą bezpowietrzność lewej zatoki klinowej z licznymi zwapnieniami oraz sklerotyzacją i modelowaniemsćian kostnych zatoki w obrazie TK sugestia przewlekłych zmian zapalnych,mniej prawdopodobna wydaje się zmiana o charakterze rozrostowym.Czy to może być grożne.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis badania obrazowego jasno tłumaczy prawdopodobieństwo zmian. Wynik zawsze należy jednak zestawić z obrazem klinicznym (objawami) dlatego na pani miejscu udałbym się z nim do lekarza laryngologa.