Co oznacza wynik TK zatok młodej osoby?

Dzień dobry, Często choruje z powodu zatok, dlatego postanowiłam zrobić badanie, dziś otrzymałam wyniki KT zatok obocznych nosa: Prawa zatoka szczękowa zawiera polipowate pogrubienie śluzówki w schyłku zębowodołowym. Obustronnie pneumatyzacja małżowin nosowych górnych. Co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza iż konieczna wizyta u laryngologa i odpowiednie dalsze postepowanie