Co oznacza wysokie ciśnienie dolne u 53-latki?

Mam 53 lata a moje dolne ciśnienie przekracza 90 jest różne między 93 a 110 natomiast górne raczej jest 140.Co to oznacza

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli wyniki są powtarzalne i wykonywane prawidłowo upoważniają one do rozpoznania u pani nadciśnienia. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania, wykonania odpowiedniej diagnostyki i leczenia.