Co oznacza zgrubienie wielkości prawie trzech palców w mostku?

Dobry wieczór. Mam 33 lata i od dłuższego czasu mam pewien problem. Biorąc wdech wyczuwam zgrubienie wielkości prawie trzech palców w mostku.. Przy nacisku nie czuje dyskomfortu tylko jakby lekkie zamykanie.. Przy wglebszym wydechu który aż tak łatwy nie jest czuje ucieknie w dolnej części płuc.. Dodam że od jakiegoś roku mam problem ze zgaga chyba.. Hm jest to pieczenie ale nie ciągle lecz chwilowe oraz strasznie nie przyjemne. Dziękuję z góry za jakąkolwiek informację i pomoc. Pozdrawiam Tomek

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim konieczne jest badanie lekarskie aby moc cis więcej powiedzieć. Sadze ze może być wskazane wykonanie rtg klatki piersiowej /mostka w dwóch projekcjach