Co oznaczają te wyniki pomiarów ciśnienia przy nerwicy?

Witam.Mieszkam w UK i codziennie mierzę ciśnienie krwi. Jest ono na.poziomie 118/75,123/82. Zawszę gdy lecę do Polski na drugi dzień mierzę ciśnienie to wynosi ono 135/92 lub 145/95.Po powrocie do UK po kilku dniach wraca do normy. Dodam iż jestem osobą znerwicowaną i przeszedłem przez nerwicę lękową

Witam! Dość typowy emocjonalny wpływ na ciśnienie krwi, szczególnie u osób neurotycznych. Nie ma się czym przejmować. Lepsze ustawienie leczenia problemów nerwicowych da rozwiązanie. Powodzenia W. Łuczkowski.