Co oznaczają wyniki kortyzolu po poronieniu?

Dzień dobry, Od dwóch lat staram się o dziecko, dwa lata temu przeszłam samoistne poronienie w 7 tygodniu ciąży. Od kilku miesięcy leczę się na niedoczynnośc tarczycy (obecnie TSH jest poniżej 2), podejrzewa się u mnie PCO. Niepokoją mnie dodatkowo otrzymane wyniki kortyzolu: Kortyzol w DZM - stężenie: 0,908 ug/dL Kortyzol w DZM - wydalanie 26,331ug/dL (36,0-176,0) Kortyzol w surowicy (6-10 godz) w pierwszym dniu pobytu w szpitalu: 346, 10 nmol/L, po dwóch dniach: 15, 31nmol/L. Norma 166-507.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne odpowiednie testy obciążenia proponuje zgłosić się do lekarza endokrynologa