Co powoduje kołatanie serca i szum w uszach?

Witam, Często podczas kąpieli zaczynam czuć jakby kołatanie serca (bije szybko i towarzyszy temu dziwne uczucie niekoniecznie bólowe ale nieprzyjemne), potem zaczyna robić mi się ciemno prze oczyma i czuje jakbym miała zaraz stracić przytomność, na koniec często szumi mi w uszach. Co może być tego przyczyną?

Podobne objawy mogą mieć także źródło nerwicowe, inaczej mówiąc lękowe. Zachęcam jednak najpierw do podjęcia konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu. Po wstępnej diagnostyce, skieruje na odpowiednie leczenie (konsultacja z innym specjalistą i/lub psychoterapia).