Co powoduje okropne swędzenie całego ciała?

Od 3 miesiecy mam problem z okropnym swedzeniem skory na calym ciele. Zmienialem juz cala chemie, jedzenie itd. Pracuje na lakierni wiec mam kontakt z chemia jednak pracuje tam okolo pol roku i nie mialem takich problemow. Swedzenie jest nie do zniesienia. Ulge przynosza mi tylko tabletki z lewocetyryzyna dichlorowodorku np. Lirra gem lub zyx. Jedna tabletka wystarcza na 2-2,5 dnia i problem wraca. Czy bezpieczne jest uzywanie tego preparatu, staram sie ograniczac tak jak widac biore tylko 5mg na 2 dni. Skad mogl wziac sie ten problem? Nigdy nie bylem uczulony.

Lek. Tomasz Budlewski

koniczyna wizyta u lekarza rodzinnego i wstępna ocena , sądzę że będzie konieczność wizyty u alergologa i odpowiednie.testy