Co powoduje ucisk nad pośladkiem w kręgosłupie lędźwiowym?

Ucisk w kręgosłupie lędźwiowym tuż nad pośladkami i bardziej z prawej strony. Ucisk pojawia się tylko po ćwiczeniach mięśni brzucha czy też bioder. Między innymi robiąc skręty tułowia w prawo lub w lewo stojąc na obrotowym kółku. Lub kołysanie obu nóg w lewo i grawo stojąc na huśtawce. Tomograf nie wykazał nic nadzwyczajnego a rentgen niespojenie łuku. Czy to może być objaw tego niespojenia łuku czy raczej bardziej dyskopatii?

Prawdopodobnie ma Pan zbyt słabą stabilizację mięśni w obszarze lędźwi (m.in. mięśnie przykręgosłupowe, poprzeczne brzucha itd). W związku z tym przy zbyt szybkim wykonywaniu ćwiczeń nie stabilizuje Pan kręgosłupa i uszkadza więzadła. Tempo wykonywania ćwiczeń powinno być wolne lub umiarkowane, dodatkowo należy zaaktywizować specjalistycznymi ćwiczeniami stabilizatory. Polecam konsultację z fizjoterapeutą. Na początek proszę spróbować: https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
oraz
https://www.youtube.com/watch?v=AXhtgc16z4M
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki