Co stanowi przyczynę wysokiego ciśnienia rozkurczowego?

chciałam zapytać co może być przyczyną wysokiego ciśnienie rozkurczowego np 135/110 ,140/105 po lekach dolne nie chce spaść.w ubiegłym tygodniu byłam 3 dni na oiomie z powodu częstoskurczu nadkomorowego i migotania przedsionków,mam 42 lata.proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto wykonać echo serca. Możliwe jest iż objawy są wynikiem chorób podstawowych.