Co to za wydzielina z penisa i jak przedłużyć stosunek?

Witam, moje pytanie dotyczy między innymi problemu, kiedy mam erekcję i zaczynam się onanizować to pojawia się przezroczysta wydzielina - co to jest? I następne pytanie, to podczas stosunku lub masturbacji ja jestem w stanie wytrzymać max. 2 min. a czasami nawet partnerka mnie dotyka w okolicy penisa i jąder i nawet po dotykaniu mam wytrysk.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wspomniana przez Ciebie przezroczysta wydzielina to preejakulat, naturalna wydzielina gruczołów cewkowych i opuszkowo-cewkowych. Ilość płynu jest cechą osobniczą i nie ma metod na zmniejszenie jego objętości.

Problem przedwczesnego wytrysku objawią się w następujący sposób:  wytrysk pojawia się wbrew woli mężczyzny, wcześniej niż tego oczekiwał i/lub  mężczyzna nie jest w stanie kontrolować odruchu wytrysku.
Problemy z wytryskiem często są spowodowane przez czynniki psychologiczne. Może to być problem w relacji z partnerem, spadek pewności siebie, a także nadmiar stresowych sytuacji, czy natłok obowiązków, niepokój, niepewność wynikająca z chęci „sprawdzenia się”,  - wszystko to może przyśpieszyć moment ejakulacji.

Oto kilka sposobów, które mogą pomóc. Gdy żaden z nich nie będzie skuteczny, należy skontaktować się z seksuologiem.
- Wykorzystanie więcej niż jednej prezerwatywy.
- Masturbacja przed stosunkiem.
- Preparaty, które powodują przedłużenie stosunku.
- Zwiększenie ilości stosunków - większa ich częstotliwość powinna mieć bezpośredni efekt w postaci opóźnienia wytrysku.
- Alkohol ma uboczny efekt opóźniania wytrysku.
- Relaks.

Pozdrawiam serdecznie!