Co to znaczy "o tej samej porze"?

Witam. Chciałam zapytać, jak dosłownie należy traktować zalecenia, żeby brać tabletki o tej samej porze? Pierwszą wzięłam niedługo po 23 wieczorem, następną 23.15, a trzecią o 22.40. Czy to zapewnia mi całkowite zabezpieczenie? Dodam, że to moje pierwsze tabletki. Chciałabym też przesunąć godzinę na troszkę wcześniejszą, np. na 21.30, i dlatego wczoraj wzięłam tabletkę wcześniej niż dwie poprzednie. Jak mam to zrobić? Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne powinny być przyjmowane możliwie regularnie (optymalnie, jeśli są przyjmowane codziennie o tej samej godzinie). Działanie antykoncepcyjne jest jednak w pełni zachowane, jeśli tabletkę przyjmie się w okresie do 12 godzin od standardowej godziny przyjmowania (czyli jeśli standardowo przyjmuje Pani tabletkę o godzinie 23.00, to antykoncpecja będzie skuteczna jeśli przyjmie ją Pani między 23 a 11 rano dnia następnego). Przyjęcie tabletki kilka godzin wcześniej jest również bezpieczne.