Co znaczą takie epizody podczas snu?

Miewam od kilku lat co jakiś czas (ok raz na pół roku, czasami częściej) epizody wybudzania mnie ze snu połączone z uczuciem umierania, jakby wszystko w środku mi słabło i jednocześnie serce bije jak szalone. Budzę się właściwie, gdy biegnę już przestraszona do pokoju mojej mamy z którą nadal mieszkam. Czasami zdarza się, że także oblewają mnie poty. Nie wiem jaka może być tego przyczyna.

W pierwszej kolejności skontaktowałabym się z lekarzem 1 kontaktu, żeby zrobić podstawowe badania. Jeśli badania będą "czyste" można udac sie na konsultacje psychologiczną. Przyczyn pewnie może być bardzo wiele (mówię o samej stronie psychologicznej), ale nie jest to diagnostyka "na internet";) życzę powodzenia!