Co zrobić, gdy pominęłam tabletkę antykoncepcyjną?

Witam, przyjmuję od 3 miesięcy tabletki w schemacie 21 dni + 7 dni przerwy. W pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek z nowego opakowania zdarzyły mi się kłopoty żołądkowe, więc zgodnie z ulotką przyjęłam jeszcze jedną tabletkę (czyli nr 4 i 5). Zgodnie z zaleceniami powinnam dokończyć przyjmować blister i uzupełnić go o tę jedną brakującą tabletkę z rezerwowego blistra, aby przyjmować tabletki przez 21 dni. Niestety zapomniałam o tym, w rezultacie po 20. dniu zrobiłam 7-dniową przerwę. W tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, jak i w tygodniu po tym nie współżyłam. Czy istnieje ryzyko osłabienia działania tabletki? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przerwa nie będzie dłuższa niż 7 dni, to działanie antykoncepcyjne powinno być pełne.