Co zrobić gdy w 2 tyg. zapomniałam tabletki? Minęło 24h. Mam przyjąć 2 na raz?

Witam,

w drugim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zapomniałam wziąć tabletki. Od tego czasu minęło 24 godziny. Czy przyjąć dwie tabletki na raz?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

przyjmij dwie tabletki jednocześnie (poprzednią i następną o zwykłej porze) oraz kontynuuj codzienne zażywanie tabletek. Jeżeli pominięcie opóźniono o więcej niż 24 h stosuj przez kolejne 7 dni dodatkowe formy zabezpieczenia np.: prezerwatywę.

Pozdrawiam!