Co zrobić po ukruszeniu się zęba?

Witam....jakis rok temu popsuł mi się ząb....jednak z racji tego ze boje się chodzić do dentysty zbagatelizowalam to i w konsekwencji doszło do całkowitego zepsucia sie zęba został tylko część ...ta przy dziasle reszta sie wykruszyla ...dzis rano pojawiło się w środku tej resztki cześć jakby dzikiego mięsa koloru grantowego ....tak jak by krew zbita i pojawił się dziwny zapach....czy powinnam udać się z tym do dentysty?

Konieczna jest szybka konsultacja stomatologiczna i pełna diagnostyka RTG i TK. Obecnie wszystkie zabiegi odbywają się w znieczuleniu całkowicie bezboleśnie.