Codzienne picie koktajlu z jagód

Codziennie robię sobie koktajl.z 400gram jagod leśnych czy nic mi się nie stanie jak będę pił codziennie przez miesiąc?

Nic się nie stanie. Jagody są bogate w antyoksydanty więc w sezonie (który trwa krótko) można je jeść nawet codziennie. Jedyne działanie niepożądane jakie mogą mieć takie koktajle to zaparcia.

Należy pamiętać, że owoce to także źródło cukrów prostych, dlatego zalecamy nie spożywać już więcej owoców w ciągu dnia. Jagody mają bardzo dużo witamin, głównie antyoksydantów, których spożycie jest jak najbardziej wskazane. Niemniej jednak zachęcamy do urozmaicania sobie jadłospisów i póki trwa sezon sięgania również po inne owoce.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Pana,
Picie tego typu koktajli nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia. Nie mniej jednak zachęcam do urozmaicenia składu koktajli innymi owocami w ten sposób dostarczy Pan szerszą gamę witamin. Proszę też obserwować czy taka ilość jagód nie sprzyja u Pana powstawaniu zaparć.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Paulina Szczechowicz

nie należy się bać przebarwień zębów - przy użyciu odpowiednich past ze zwiększoną ilością środka ścierającego wszystko szybko zniknie - polecam np pastę firmy Elgydium ( ciemno granatowa ) przeciw kamieniowi nazębnemu - dostępna w aptekach
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk