Ćwiczenie na spowolnienie tętna

Dzień dobry, bardzo często mam zbyt szybkie tętno (najczęściej ok. 85-105/min). Kardiolog w celu spowolnienia akcji kazała mi wykonywać pewne ćwiczenie (?) - kucnąć i chyba próbować wypchnąć powietrze przez usta? Nie jestem pewna, nie zapamiętałam zbyt dobrze. Nazywała to "próbą...", nazwy też nie pamiętam. Czy mogę prosić o szczegóły oraz nazwę tej próby?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej konieczny kontakt z lekarzem aby określić co miał na myśl. ja poopisie jedynie mogę się domyślać.