Czerwone pajączki na całym ciele

Witam! Mam drobniutkie, rozsiane po całym ciele wylewy czerwonych plamek. Mam wrażenie że jest ich coraz więcej, a im starsze tym są większe. Nie bolą, nie swędzą, są po prostu szpetne przy mojej jasnej karnacji. Leczę się na tarczycę i wszystkie wyniki są w porządku. Zauwazyłam u siebie te ,,wylewy" ok rok temu i ilość ich w zawrotno-szybkim tempie się zwiększa. Taka przypadłość ma mój ojciec. Proszę o jakąś podpowiedż. Dziękuje

Prawdopodobnie są to zmienione naczynia krwionośne. Często wystepują przy tzw. cerze naczyniowej. Można je pozamykać laserem lub IPLem w gabinetach dermatologicznych lub medycyny estetycznej. Dobrze jest stosować suplementy diety wzmacniające naczynia krwionośne. Dobrze jest skorzystać z porady lekarskiej w gabinecie medycyny estetycznej.

Dzień dobry,

Ciężko po samym opisie stwierdzić czym tak naprawdę są czerwone plamki o których Pani pisze. Być może są to rozszerzone naczynka, które można zamknąć za pomocą odpowiedniego lasera (polecam lasery CynoSure, Fotona). Proszę się zgłosić do lekarza dermatologa bądź lekarza medycyny estetycznej na konsultacje.

Pozdrawiam serdecznie.