Czterokrotnie podwyższone CRP

Witam, w sierpniu 2015 przy okazji innych badań wykryto mi czterokrotnie podwyższone CRP. Od tego czasu próbowałam znaleźć przyczynę. Zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania i nic nie wykazały. Czuję się dobrze. Dzisiaj zrobiłam ponowne badanie CRP 2,45mg/dl zakres ref. 0 -0,60. Morfologia tylko MPV lekko obniżone 9,2 (9,6-12) Czyli nadal tak samo CRP podwyższone. Czy powinnam szukać przyczyny czy taka moja uroda? Anna (lat48)

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma żadnych objawów oraz stwierdzonych odchylen od normy w badaniach obrazowych to zastanowiłbym się nad celowością pogłębiania diagnostyki. Ostatecznie stwierdziłbym to po przeprowadzeniu badania przedmiotowego.