Czy 3 testy ciążowe mogą się mylić?

Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, uważał i zawsze zdążył wyskoczyć. Tydzień po miesiączce zrobiłam test ciążowy z ciekawości, wynik wyszedł pozytywnie i dwa kolejne testy w ten sam dzień tak samo. Za 4 dni po zrobieniu testów poszłam na badanie usg. Lekarz nie stwierdził ciąży, mówi że to nie możliwe gdyż miałam regularną miesiączkę i badanie usg nie wykazało ciąży.
Dlaczego wiec testy pokazywały dwie kreski

Witam serdecznie.

Rzadko się zdarza aby testy ciążowe dały wynik fałszywie dodatni. Czyli taki, że test ciążowy wskazuje na ciążę a kobieta w ciąży nie jest tak jak w Pani przypadku. Wówczas badanie ginekologiczne jest badanie rozstrzygającym.

Przyczyną może być np. odczytanie wyniku testu po upływie 10 minut.
Pozdrawiam