Czy antybiotyk Macromax może osłabić działanie antykoncepcji?

Witam serdecznie Biorę antykoncepcję novynette już.ponad rok teraz mam.sytuację,ze muszę wybrać 6 tabletek antybiotyku macromax. Czy ten.antybiotyk osłabi działanie antykoncepcyjne ? Nie umiem znaleźć nic w ulotce macromaxu.Nie.wiem też przez jaki czas powinno się dodatkowo zabezpieczyć jeśli jest taka potrzeba

Szanowna Pani, macromax (azytromycyna) może osłabić działanie antykoncepcji hormonalnej, dlatego też zaleca się dodatkowe środki zabezpieczające. Pozdrawiam