Czy antykoncepcja zostaje zachowana?

Witam. Proszę o pomoc w naglącej sprawie. Od ponad roku stosuję tabletki Y... (0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu). Przy poprzednim opakowaniu w pierwszym tygodniu zapomniałam jednej tabletki, wzięłam ją następnego dnia. Byłam u ginekologa i pani doktor powiedziała, że wszystko jest w porządku. Zaleciła mi jednak, żebym nie robiła przerwy, a zaczęła brać następne opakowanie od razu. Wzięłam 3 tabletki z nowego blistra, a następnie wyjechałam. Niestety, przez własną głupotę zapomniałam zabrać tabletek. Koleżanka miała ze sobą tabletki Y... (3 mg drospirenonu i 0,03 etynylestradiolu) i zaczęłam brać te tabletki. Na początku chodziło o to, żeby nie zaczęło się krwawienie. Teraz nie wiem, czy skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana. Z moim partnerem nie współżyliśmy od ponad miesiąca, ale chciałam zapytać, czy teraz przy tej zmianie możemy, czy istnieje ryzyko ciąży? Dziękuję za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem, jednak najprawdopodobniej skuteczność antykoncepcji jest zachowana - oba preparaty są tego samego typu (jednofazowy dwuskładnikowy).
Pozdrawiam!