Czy badanie glukozy zostało prawidłowo przeprowadzone?

Miałam dziś badania glukozy (medycyna pracy) i Pani zamiast przyłożyć do mojego zakrwawionego palca papierek, a następnie włożyć go do maszynki, wsadziła papierek do maszynki a potem kazała położyć tam palec. To była elektroniczna maszynka dla cukrzyków. Położyłam palec ale zauważyłam że na plastiku, tam gdzie dotykam palcem są ślady krwi osoby która była badana przede mną.Więc miałam kontakt z cudzą krwią i to jest jak bym z kimś używała wspólnej igły.Czy to jest normalna procedura?

Witam Panią,

To co się stało jest niedopuszczalne i powinna Pani jak najszybciej zgłosić sprawę do dyrekcji placówki oraz powiadomić najbliższą Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Istniej ryzyko, że mogła się Pani w ten sposób zarazić, więc koniecznie trzeba wykonać teraz badania i powtórzyć je za jakiś czas - dokładne informacje uzyska Pani w sanepidzie. Takie badanie oprócz tego, że zostało skandalicznie przeprowadzone bez zachowania jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa jest niemiarodajne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz