Czy badanie USG wyklucza przerzuty?

Jestem po usunięciu miesaka o najniższym stopniu złośliwości wielkości 1cm z okolicy karkowej. Usunięto z marginesie. W badaniu kontrolnym tk powiększone węzły chłonne ulegając niewielkiemu wzmocnieniu wielkości 5 na 3 mm. W badaniu usg węzły opisywane jako owalne o łagodnej strukturze. Czy badanie usg wyklucza przerzuty? Jakie badanie powinnam wykonać? Czy mogę to być węzły pozapalne!?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Aby ostatecznie ustalić charakter tych węzłów, należy je pobrać i zbadać histopatologicznie. Pozdrawiam.