Czy jest możliwe zajście w ciążę w moim przypadku?

Czy jest możliwe zajście w ciaze w moim przypadku? Jak wysokie jest prawdopodobienstwo? Zaczne od tego ze 2 dni po okresie, ktory trwal 6 dni (cykle mam rozne ostatni byl 41 dni ale zazwyczaj mam albo 34 albo kolo 40 dni) uprawialam petting z moim chlopakiem a mianowicie wkladanie palcow do pochwy i ocieranie sie narzadami intymnymi. Chlopak przed ocieraniem sie sprawdzil czlonka czy jest suchy (przed tym sie mył wiec wczesniej znajdujace sie tam plemniki pewnie zginely) no i byl suchy, narzady ocieraly sie kilka razy jednak glowka nie zostala wlozona do wejscia pochwy, wytrysk nastapil dlugi czas pozniej i nie na mnie i po ocieraniu sie czlonek tez byl suchy wiec prejajkulat sie jeszcze raczej nie wydzielil. Po ocieraniu sie znowu wlozyl mi palce do pochwy. Sluz mam gesty wiec sa to dni nieplodne ale czy jest szansa ze w jakis sposob plemniki zostalyby przeniesione i czy bylyby zdolne do zaplodnienia nawet w przypadku dni nieplodnych ?
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zajście w ciążę w opisanej sytuacji jest mało prawdopodobne. Aby doszło do zapłodnienia plemniki muszą dostać się do wnętrza pochwy. Wkładanie palców do pochwy po kontakcie z penisem niesie ze sobą teoretyczne ryzyko przeniesienia plemników, ale jest ono bardzo niskie, zwłaszcza jeśli penis był suchy i nie doszło do wytrysku w okolicach pochwy. W dodatku prawdopodobnie miała Pani dni niepłodne.

Naszym zdaniem, raczej nie powinna mieć Pani powodów do obaw o zajście w ciążę. W przyszłości warto jednak pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-8-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pekniecie-prezerwatywy-w-8-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-w-12-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.