Czy jest poważne ryzyko ciąży u 22-latki?

Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? miesiac temu z chlopakiem ocieralismy sie narzadami jednak jego czlonek byl suchy przed jak i po tym a przed tym wszystkim chlopak sie mył. Martwilismy sie bo nie wiedzielismy czy i tak istnieje jakies ryzyko a mialam wtedy najprawdopodobniej poczatek dni plodnych. dostalam okres w 33dc a zwykle mam albo 33 albo 39 bo mam nieregularne, przez 1.5 tygodnia bolaly mnie piersi az dostalam okres ale byl on skapszy niz zwykle chocisx mial typowe kolory od rozowego/ jasnego czerwonego do mocnego czerwonego po brazowe plamienia trwal 6 dni i jestem 2 dni po okresie i piersi lekko nadal pobolewaja, martwi mnie ten bol piersi i troche skapszy okres niz zwykle. Czy jest jakakolwiek mozliwosc? i czy da sie zajsc w ciaze przed ocieranie sie narzadami?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość zajścia w ciążę na skutek ocierania narządami, ale ryzyko nie jest duże. Plemniki znajdujące się w spermie bądź płynie preejakulacyjnym musiałyby wówczas dostać się do Pani dróg rodnych.

Jeśli jednak po tym zbliżeniu pojawiło się krwawienie miesiączkowe, to najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę. Skąpsze krwawienie nie jest wyznacznikiem ciąży. Tak się czasem zdarza. Jeśli ma Pani wątpliwości co do zapłodnienia, to proszę wykonać test ciążowy. Jego wynik będzie już wiarygodny.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ocieranie-sie-narzadami-plciowymi-a-ryzyko-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-jakas-mozliwosc-ze-moglo-dojsc-do-zaplodnienia-przez-petting,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ocieranie-sie-narzadami-plciowymi-a-mozliwosc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.