Czy ciąża jest możliwa w takim przypadku?

7 lutego razem z moim chlopakiem ocieralismy sie o siebie nago. Przed powiedział mi ze ma suchego penisa i po ocieraniu sie powiedział ze rowniez mial sucho na penisie. Cała sytuacja trwała moze z 10-15 sekund bo stwiedzilam ze moze to byc niebezpieczne. Dodam ze bylam w 2 dniu okresu. Chlopak nie wkładał mi penisa do pochwy ani na sekundę. Czy jest możliwość ciąży w takiej sytuacji?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej przez Panią sytuacji nie występuje ryzyko ciąży – ocieranie się bez penetracji pochwy niesie za sobą znikome ryzyko zapłodnienia (ewentualnie właśnie przez preejakulat), niemniej jeżeli była Pani w 2. dniu cyklu, to takie ryzyko można całkowicie wykluczyć.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku.

Jeżeli ta sytuacji budzi Pani niepokój, to być może warto rozważyć stosowanie antykoncepcji – np. mechanicznej w postaci prezerwatywy bądź hormonalnej, np. tabletki antykoncepcyjne.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.