Czy jest jednak możliwość, żebym była w ciąży?

Hej, ostatnio kochałam się z partnerem na 6/7 dni przed owulacja. Od tego czasu jestem w delikatnym niepokoju, cały czas myślę czy mogę być w ciąży? To moje wymysły i przewrażliwienie z pewnością, ale ciągle czuje jakieś dziwne uczucie w brzuchu, to przez delikatnu stres, dziś nawet zrobiłam test, mimo że wiem że to bez sensu bo dziś jest dzień mojej owulacji... czy tak długo przed owulacja jest możliwość abym była w ciąży? Miesiączka za 14 dni więc jeszcze się naczekam nim poznam odpowiedź...
KOBIETA, 23 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stosunek bez zabezpieczenia odbyty przed owulacją stwarza niewielkie ryzyko zajścia w ciążę. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że owulacja może się przesunąć, a plemniki są w stanie przetrwać w drogach rodnych kobiety nawet tydzień.

Uczucie w brzuchu, które Pani opisuje to najpewniej skutek stresu. Niestety trzeba poczekać na wykonanie testu ciążowego, który staje się wiarygodny w terminie spodziewanej miesiączki. Wcześniej może Pani oznaczyć stężenie beta-HCG we krwi.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-kilka-dni-przed-owulacja-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przed-owulacja-a-szanse-na-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-tydzien-przed-owulacja-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.