Czy ból głowy jest powiązany ze zmianą pigułek?

Witam! Brałam minipigułkę, od 7 dni bez przerwy zaczęłam brać H****** i od jakiś 3 dni boli mnie głowa, mam złe samopoczucie. Czy te objawy związane są ze zmianą pigułek i miną? Czy natychmiast przestać brać tabletki, udać się do lekarza i zmienić na inne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Objawy, które Pani opisuje rzeczywiście wskazują na gorszą tolerancję nowych tabletek.
Jeżeli ma Pani możliwość szybkiej konsultacji z ginekologiem, sugerowałabym z niej skorzystać.
Jeżeli jednak będzie musiała Pani poczekać, lepiej odstawić tabletki i skonsultować się z lekarzem w późniejszym czasie.

Musi jednak Pani pamiętać o innych metodach zabezpieczeń, gdyż straci Pani działanie antykoncepcyjne.

Pozdrawiam.