Czy ból piersi promieniujący pod pachą może oznaczać raka?

Witam. Od kilku dni boli mnie prawa pierś ból promieniuje pod pache I mam wrażenie że boli cała ręka. Wyczulam guzek,więc poszłam do lekarza, który powiedział mi że to najprawdopodobniej cysta I żeby przyjść za 3 tygodnie I wtedy zobaczymy czy coś dalej z tym robić. Mam pytanie czy to rzeczywiście cysta czy może rak?Mam 26 lat i nie wiem czy czekać czy zrobić jakieś badania.

Lek. Katarzyna Szymczak

Lekarz zapewne chce ocenić czy zmiana ma związek z cyklem hormonalnym, sugeruję poczekać do następnej wizyty.
Pozdrawiam