Czy ciąża w wieku 48 lat jest możliwa?

Mam 48 lat. Bardzo z mężem chcialibyśmy mieć dziecko. Nadal regularnie miesiączkuję. Byłam u lekarza, który powiedział, że nie powinnam mieć problemów z zajściem w ciążę. W tym tygodniu idę na badania, które zlecił mi lekarz. Mam tylko pytanie czy to już nie za późno? Czy ciąża w tym wieku jest w ogóle możliwa? Czy powinnam podjąć starania o dziecko? Mamy z mężem dobrą pracę, warunki materialne sprzyjają posiadaniu dziecka.

Lek. Wojciech Zygmunt

Ciąża jak najbardziej jest możliwa, choć zajście w nią może być trudne. Należy również pamiętać o zwiększonym ryzyku występowania wad wrodzonych oraz zespołów genetycznych. Na pewno istotna będzie prawidłowa i regularna kontrola ginekologiczno-położnicza w trakcie ciąży. Pozdrawiam i życzę zdrowia.