Czy dane objawy mogą świadczyć o ciąży?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy dane objawy mogą świadczyć o ciąży (jeszcze przed wizytą u lekarza). Pod koniec maja samoistnie poroniłam ciążę (beta pokazała wynik 46.0), ogólnie miałam jedną kurację stymulacji owulacji i właśnie po tym zaszłam w ciążę. Lekarz stwierdził, że czasem tak bywa po tylko jednej stymulacji. Kazał mi od dnia plamienia liczyć dni cyklu. Tak też zrobiłam i miesiączkę powinnam dostać 29.06, lecz jej nie dostałam. W piątek zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł niejasny tj mocną kreska C i widniejąca pod światło delikatna kreska T. Test powtórzyłam dzisiaj (po 48h), ale jest dokładnie taki sam wynik. Kreska w polu T jest bardzo słabo widoczna (za pierwszą ciążą w maju również tak wyglądały testy ciążowe). Ogólnie od ponad tygodnia strasznie bolą mnie piersi, mam bardzo wrażliwe sutki, które co chwilę stoją, uczucie choćby tzw mrówki mi w sutkach chodziły. Ogólnie piersi wydają mi się większe. Mam również bóle podbrzusza jak na miesiączkę, raz lewa strona (lewy jajnik) a raz prawa strona (prawy jajnik). Jutro pójdę zrobić betę z krwi, ale stres mnie nie opuszcza. Chciałabym minimalnie się czegoś dowiedzieć, żeby przestać się obawiać czegoś złego.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim proszę nadmiernie się nie stresować i myśleć pozytywnie.

Bolesne i wrażliwe piersi, bóle podbrzusza oraz bóle jajników to objawy, które mogą pojawić się zarówno w przypadku zbliżającej się menstruacji, jak i we wczesnej ciąży. Ciężko na ich podstawie określić prawdopodobieństwo, że są wynikiem zapłodnienia.

W takich przypadkach odpowiedź przyniesie czas. Słabo widoczna kreska na teście ciążowym może świadczyć o wczesnej ciąży, ale ostateczną odpowiedź da test z krwi. Oznaczenie poziomu beta-HCG we krwi to dobry sposób na określenie tego, czy doszło do zapłodnienia. Zapewne ma już Pani przed sobą wynik, który powie, czy jest Pani w ciąży.

Jeśli tak, to serdecznie gratulujemy. Jeśli niestety nie, to proszę się nie poddawać.

Temat słabo widocznej drugiej kreski na teście ciążowym został poruszony w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/slaba-druga-kreska-na-tescie-ciazowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.