Czy istnieje ryzyko ciąży po masturbacji dłonią zabrudzoną nasieniem?

Uprawiałam sex z chłopakiem 10 dni przed zakończeniem cyklu, stosując tylko prezerwatywę, która nie pękła. Potem po stosunku na zewnątrz on się spuścił, a ja dotknęłam jego spermy i lekko wytarłam o pościel rękę, a potem zaczęłam się masturbować, wprowadzając palec do pochwy. Pytanie moje to: czy jest możliwość zajścia w ciążę, kiedy partner się spuścił, później założył prezerwatywę i znowu zaczęliśmy uprawiać sex? I czy można zajść w ciążę, kiedy wprowadzając swój palec do pochwy, mogłam mieć trochę jego spermy?

Witam serdecznie!

Jeżeli Pani cykle są regularne to najprawdopodobniej do zbliżenia doszło w trakcie dni niepłodnych. Przy takim założeniu nie ma podstaw do obaw o ewentualną ciążę niezależnie od Państwa zachowań.
Wprowadzenie palca zabrudzonego spermą może doprowadzić do zapłodnienia. Wiele zależy jednak od czasu minionego od ejakulacji do penetracji. Zakłada się, że plemniki są w stanie przeżyć zaledwie kilkanaście minut poza organizmem kobiety. Na prześcieradle sperma zwykle wysycha a plemniki obumierają. Założenie prezerwatywy w sposób zalecany przez producenta również powinno uniemożliwić dotarcie żywych plemników do pochwy. Trudno jednak przewidzieć, czy tak się właśnie stało. W przyszłości, warto obmyć narządy przed kolejnym zbliżeniem.
Pozdrawiam