Czy jeśli ryzykowny stosunek był z zabezpieczeniem istnieje ryzyko zakażenia?

Witam, Mam pytanie. Niestety miałem przygodny stosunek z kobietą o słabej reputacji. Sprawa skończyła się na miłości oralnej w prezerwatywie, w czasie seksu nie doszło do żadnych niepokojących incydentów typu pęknięcie czy zsunięcie prezerwatywy, zarówno przed i po okolice krocza zostały umyte. Czy taki stosunek jest dużym zagrożeniem dla mnie? Powinienem się martwić i sprawdzić na obecność chorób wenerycznych? Po dwóch dniach nie mam żadnych niepokojących objawów, ale to na pewno za mało czasu z tego co wiem. Będę wdzięczny za rozsądną odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Zastosowanie prezerwatywy podczas seksu oralnego stanowi praktycznie wystarczające zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i chociaż, jak wiadomo, żadna metoda nie ma 100% skuteczności, to takie zabezpieczenie zmniejsza ryzyko do minimum.
W tej chwili prawdopodobnie nie wie Pan czy przygodna partnerka jest nosicielką lub choruje na jakąkolwiek chorobę, jak również nie występują u Pana żadne dolegliwości. Wydaje się, że nie ma powodów do niepokoju w tym momencie.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego to należy się zgłosić do dermatologa.

Redakcja abcZdrowie.pl