Czy w ten sposób można się jednak czymś zarazić?

Byłem u prostytutki jedyna czynność jaka miała miejsce to czynność polegająca na tym że robila mojemu penisowi dobrze swoją ręką mój penis był w prezerwatywie czy mogłem złapać przez to kiłe albo inne świństwo?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

kontakt seksualny ograniczony do czynności wykonywanych ręką, z użyciem prezerwatywy, znacznie zmniejsza ryzyko przeniesienia chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak kiła. Prezerwatywa stanowi barierę, która może skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu wielu patogenów. Jednak warto pamiętać, że niektóre infekcje mogą być przenoszone przez kontakt skóry z zakażonymi obszarami, które nie są pokryte prezerwatywą.

Jeśli ma Pan obawy dotyczące możliwości zakażenia kiłą lub inną chorobą przenoszoną drogą płciową, zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem. Specjalista może zalecić wykonanie odpowiednich badań diagnostycznych i zaplanuje dalsze postępowanie. W opisanej sytuacji ryzyko wydaje się jednak niewielkie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.