Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w tym wypadku można się czymś zarazić?

Witam. Kilka dni temu byłem u prostytutki. Pieściła oralnie moją mosznę bez zabezpieczenia, penisa w zabezpieczeniu. Czy mogłem zarazić się czymś poprzez pieszczenie moszny?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

raczej jest to mało prawdopodobne, by w opisanej sytuacji doszło do zarażenia jedną z chorób wenerycznych – zazwyczaj zwiększone ryzyko tego typu infekcji grozi partnerowi, który zaspokaja oralnie partnera, a także obojgu partnerom w przypadku braku prezerwatywy.

Być może zainteresuje Pana ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/niebezpieczny-seks-oralny-moze-powodowac-raka.

Najczęściej rezerwuarem szkodliwych patogenów jest nasienie oraz wydzielina z pochwy kobiety oraz ślina obojga partnerów. W Pana przypadku, jeżeli na mosznie nie miał Pan skaleczeń, przez które jakikolwiek patogen mógł wniknąć, ryzyko jest znikome.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/seks-oralny-sprawdz-jakie-niesie-ryzyko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy