Czy konieczne jest leczenie żylaków powrózka nasiennego?

Witam, mam małe żylaki powrózka nasiennego, urolog powiedział że on by z tym nic nie robił, że nie będą sie powiekszać, i jak będzie boleć to mam brać Diosminex. Proszę mi powiedzieć czy rzeczywiście nic z tym nie robić, czy może to zagrażać mojej płodności ?
Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli urolog nie widzi wskazań do operacji i stabilny stan tych żylaków, to nie warto podejmować całego ryzyka okołooperacyjnego. Proszę regularnie się kontrolować u urologa. Pozdrawiam.