Jak należy dalej leczyć stan zapalny napletka?

Witam. Jestem mężczyzną I od kilku miesięcy mam stan zapalny napletka. Porobiłem kilkukrotnie mnóstwo różnych badań, wymazów , posiewów. I zawsze z posiewu nasienia wychodzi mi różna bakteria, dwa antybiotyki ju zjadłem i dalej wychodzą. Jak to tej pory to są one : 1 streptococcus agalactiae 2 Escherichia coli 2 Klebsiella pneumoniae 3 Streptococcus bovis 3 Streptococcus bovis 4. Enterobacter hormaechei Plus dwa tygodnie temu zrobiłem wymaz z cewki moczowej i wyszło mi HPV 16 Wykryto... Co teraz? Wirus sam zniknie po dwóch latach całkowicie czy mam go jakoś leczyć...? Co z tymi bakteriami w nasieniu? czemu zawsze inna wychodzi...?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

obecność różnych bakterii w posiewach może wskazywać na możliwość złożonej infekcji lub problemów z efektywnością terapii antybiotykowej. Możliwe, że bakterie, które u Pana występują, są odporne na przyjmowane antybiotyki, co wymaga dokładniejszej diagnostyki antybiogramem oraz ewentualnej zmiany schematu leczenia. Przy wielokrotnych infekcjach możliwe jest też, że dochodzi do reinfekcji z innego źródła.

HPV jest wirusem, który może samoistnie zaniknąć w ciągu kilku lat, jednak ze względu na ryzyko powiązane z typem 16 (zwiększone ryzyko raka), ważne jest, aby był monitorowany przez lekarza. Leczenie zakażeń HPV może obejmować metody wspomagające wzmocnienie układu immunologicznego oraz, w razie potrzeby, interwencje medyczne na zmianach skórnych (jeśli takie wystąpią).

Zalecamy dalszą diagnostykę, w tym wykonanie antybiogramu i konsultację w sprawie wirusa HPV.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antybiogram

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.